jakość powietrza dofinansowanie fundusz
Opublikowano 21 września 2023

IV Bieg Górków

IV Bieg Górków  - zdjęcie

Za nami już IV „Bieg Górków", który na stałe wpisał się do kalendarza imprez gminy Miejska Górka. Celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie do biegania. Wydarzenie sportowe zostało objęte patronatem honorowym przez Burmistrza Miejskiej Górki Karola Skrzypczaka.

W tegorocznej edycji udział wzięło 238 uczestników, co jest dowodem na to, że wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a wśród uczestników można znaleźć osoby spoza granic naszego powiatu.

Rywalizacja rozpoczęła się w niedzielę, 17 września br. o godz. 15:00 na miejskogóreckim Stadionie Miejskim. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dystans 10 kilometrów, który prowadził ulicami miasteczka, w relatywnie jak najkrótszym czasie. Miał formę dwóch pętli, po 5 kilometrów każda.

Triumfował Krzysztof Szymanowski z Wyskocia, który najszybciej pokonał dystans 10 kilometrów w czasie 00:36:36, a po nim kolejno na podium usytuowali się Hubert Naglak z Szelejewa (00:37:24) i Jakub Leśniak ze Szkaradowa (00:37:42).
Z kolei wśród kobiet była to Patrycja Bielecka z Michałowa  z czasem 00:43:52, druga Monika Jadczak z Krotoszyna (00:45:31), natomiast trzecia Ania Kaczmarek z Rawicza (00:49:04).

Nagrody zwycięzcom wręczyli: Karol Skrzypczak - Burmistrz Miejskiej Górki, Marek Stach - Dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce oraz Kinga Walkowiak-Huchrak - przedstawicielka firmy Walbet. Ponadto puchary otrzymały osoby, które najprędzej dotarły na linię mety w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrodzono również najszybszych mieszkańców gminy Miejska Górka. Byli nimi: Kamila Wolna z Dąbrowy oraz Patryk Kordek z Miejskiej Górki. Wielkie brawa należą się także Piotrowi Psarskiemu, który był najstarszym zawodnikiem biorącym udział w rywalizacji. Podobnie jak w latach ubiegłych medale otrzymała każda z osób, która przekroczyła linię mety. Po dekoracji rozlosowano także nagrody dla zawodników, którzy ukończyli bieg. 
Bieg główny poprzedziły biegi towarzyszące. Wzieli w nim udział najmłodsi mieszkańcy naszej gminy oraz młodzież szkolna, która miała do wyboru 6 dystansów w zależności od swojego wieku. 

Rywalizacja młodych rozpoczęła się o godz. 11:00. Przystąpiło do niej blisko 330 dzieci, co bardzo cieszy i jest dobrym prognostykiem na przyszłość.