Opublikowano 31 października 2019

Co zrobić, by na grobie naszych bliskich pojawiła się tabliczka powstańcza?

Co zrobić, by na grobie naszych bliskich pojawiła się tabliczka powstańcza? - zdjęcie

Szanowni Państwo,

na początku tego roku Gmina Miejska Górka podjęła się sfinansowania tabliczek "Powstaniec Wielkopolski 1918/1919". Tabliczki zostaną zlokalizowane przy grobach Powstańców, znajdujących się na cmentarzach położonych w naszej Gminie. Na zdecydowanej większości mogił nie ma informacji, że w tym miejscu pochowany jest powstaniec. Stąd inicjatywa, by wiedza o tych osobach była pełniejsza.

Jak dotąd tablice wręczono bliskim 19 powstańców. Inicjatywa znakowania grobów uczestników walk spotkała się ze sporym zainteresowaniem, dlatego wnioski o przygotowanie kolejnych pamiątkowych tablic będą przyjmowane bezterminowo.

Co zrobić, by na grobie naszych bliskich pojawiła się tabliczka powstańcza?

Zainteresowani oznakowaniem mogiły Powstańca imienną tabliczką mogą dostarczyć wypełniony wniosek do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Miejskiej Górce (codzienne w godz. 7.30-15.30) lub wysłać go na e-mail: urzad@miejska-gorka.pl. Wnioski składane są bezterminowo. Każdy zostanie rozpatrzony.

Wniosek będzie potwierdzeniem, że osoba zgłaszana do oznakowania imienną tabliczką była Powstańcem Wielkopolskim, z jednoczesnym wyrażeniem zgody Rodziny na oznakowanie jego grobu.