Hala widowiskowo-sportowa

Hala widowiskowo - sportowa powstała przy skrzyżowaniu ulic Ignacego Buszy i Marii Konopnickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie obu miejskogóreckich szkół.

Znajduje się w niej sala sportowa o długości 44 m i szerokości 24 m, z pełnowymiarowymi boiskami do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa oraz trybunami na 204 miejsca siedzące. Jej zaplecze stanowić będzie zespół sześciu szatni z umywalniami i węzłami sanitarnymi. Zastosowanie kurtyn umożliwi podzielenie sali na trzy części, co pozwoli na prowadzenie jednocześnie zajęć wychowania fizycznego w trzech grupach.

W obiekcie powstała również część przeznaczona do treningów sportowych i zajęć fitness, składająca się z salki do ćwiczeń, pomieszczenia z urządzeniami cardio, sauny oraz kompletu szatni z sanitariatami. Znajdują się w nim także cztery sale lekcyjne, w których prowadzone będą zajęcia komputerowe i językowe. Zaprojektowane zostały również pokoje dla nauczycieli (trenerów) i opiekuna obiektu oraz inne pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania hali. Wybudowano także podjazdy, sanitariaty i szatnie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.  

Parametry:

  • kubatura 16800,84 m3
  • powierzchnia zabudowy 2718,90 m2
  • powierzchnia użytkowa 2404,42 m2
  • powierzchnia komunikacji 402,93 m2