Interaktywna mapa

Remont świetlicy wiejskiej, montaż placu zabaw oraz zagospodarowanie terenu boiska wiejskiego w Sobiałkowie


Już niedługo mieszkańcy Sobiałkowa będą mogli korzystać z odnowionej świetlicy wiejskiej. Wszystko za sprawą rozpoczętej w ubiegłym roku inwestycji, której celem jest stworzenie dla lokalnej społeczności miejsca spotkań, a najmłodszym możliwości do zabawy.

W 2012 r. dokonano rekultywacji boiska wiejskiego, ułożono płytę z kostki brukowej, wymieniono pokrycie dachowe oraz ocieplono świetlicę styropianem. W okresie zimowym prowadzone były prace wewnątrz świetlicy. Zakończono już m.in.: odnowienie pomieszczeń na piętrze budynku, układanie płytek na korytarzu, w kuchni i sanitariatach. Obecnie prace trwają na sali oraz w pozostałych, mniejszych lokalach. W najbliższych dniach rozpocznie się ostatni, końcowy etap prac na boisku oraz montaż placu zabaw przy szkole podstawowej w Sobiałkowie.

Wykonawcą robót jest firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna Włodzimierza Kowalskiego z Kobylina. Koszt całości zadania, które ma zostać wykonane do końca czerwca, wyniesie 528 tys. Inwestycja dofinansowana jest z programu Odnowa i rozwój wsi, w ramach Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.