Interaktywna mapa

Nowy plac zabaw, wielofunkcyjne boisko i siłownia zewnętrzna w Miejskiej Górce


W dniu 7 listopada br., w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak i skarbnik Dorota Lamperska podpisali umowę na realizację inwestycji pn. „Rozwój bazy rekreacyjnej w Miejskiej Górce”.

Całość tego przedsięwzięcia wyniesie 500 tys. zł, z czego 270 tys. pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej, z programu LEADER. Korzystanie z tego programu możliwe jest dzięki przynależności gminy Miejska Górka do Lokalnej Grupy Działania „Gościnna Wielkopolska”.

Otrzymane środki  finansowe pozwolą na urządzenie bogato wyposażonego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce. W ramach podpisanej umowy powstanie także wielofunkcyjne boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy, do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Będzie ono zlokalizowane przy Zespole Szkół w Miejskiej Górce. Obok szkoły powstanie siłownia zewnętrzna. Z wybudowanego placu zabaw, boiska i siłowni będą mogły korzystać dzieci i młodzież w czasie zajęć lekcyjnych. Po godzinach obiekty te będą ogólnodostępne i bezpłatne dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Przetarg na realizację inwestycji ogłoszony zostanie w przyszłym roku.

To drugie z kolei zadanie związane z rozwojem rekreacyjnym gminy, na które otrzymała ona środki finansowe z Unii Europejskiej, dokładnie- z programu LEADER. Wcześniej, bo 11 sierpnia tego roku została podpisana umowa na dofinansowanie inwestycji związanej z utworzeniem miejsc wypoczynku i rekreacji na szlaku rowerowym wokół naszej gminy.  Łącznie z programu LEADER gmina otrzyma 700 tys. zł.

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.