Interaktywna mapa

Wiatrakowy zawrót głowy w Karolinkach


W dniu 19 czerwca br. podpisano umowę w Urzędzie Marszałkowskim o udzielenie dotacji na zadanie pn. „Wiatrakowy zawrót głowy – utworzenie i zagospodarowanie  centrum wsi Karolinki”, realizowanego w ramach II etapu konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół wiatraka w Karolinkach, który położony jest w centralnej części wsi, u zbiegu dwóch ulic, w niewielkiej odległości od Klasztoru Franciszkanów. Wiatrak, zwany „Koźlakiem”, pochodzi z 1772 r. i znajduje się na trasie Wielkopolskiego Szlaku Wiatrakowego. Jest to jeden z największych zabytków na terenie gminy Miejska Górka. „W ramach projektu zostanie  zagospodarowana przestrzeń publiczna wokół wiatraka. Teren ten ma stać się miejscem wypoczynku i rekreacji, nie tylko dla mieszkańców Karolinek, ale i pobliskich miejscowości, a także zwiększyć jego atrakcyjność dla turystów”- powiedział Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki. Po zrealizowaniu projektu, centrum wsi wraz z wiatrakiem stanie się miejscem, w którym będzie można organizować różne imprezy, ich motywem przewodnim będzie hasło „Wiatrakowy zawrót głowy”. „Imprezy te służyć mają przede wszystkim realizacji celów, jakie zostały określone w realizowanym przez nas programie Wielkopolska Odnowa Wsi, czyli integracji społeczności wiejskiej, promocji wsi czy spotkań jej mieszkańców” - dodaje Piotr Poprawa, kierownik Referatu ds. Inwestycji.

W ramach zadania zamontowany będzie plac zabaw dla dzieci, ławki do wypoczynku i boisko do siatkówki. Nasadzone zostaną  kwiaty (powstanie łąka kwiatowa) oraz drzewa, wybudowane będą również ścieżki, prowadzące do planowanego centrum wsi. Wysokość inwestycji wynosi 147 tys. 450 zł, termin jej ukończenia przypada na 30 września bieżącego roku. Gmina ogłosiła już przetarg na realizację tego zadania. Oferty przetargowe można składać do 19 lipca br. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Miejskiej Górce.

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.