Interaktywna mapa

Lampy solarne


Trwa montaż lamp solarno-wiatrowych, służących do zasilania oświetlenia drogowego. Do tej pory w wyznaczonych miejscach na terenie gminy Miejska Górka zamontowano słupy wraz z instalacjami solarnymi i siłowniami wiatrowymi oraz dwie oprawy oświetleniowe, w celu sprawdzenia ich oprogramowania oraz zdalnego sterowania.

Kompletne systemy znajdują się przy tłoczni ścieków w Niemarzynie oraz w Rozstępniewie, przy posesji położonej koło lasu. Moc źródła światła wynosi 40 W, energia pobierana jest z dwóch paneli solarnych oraz z siłowni wiatrowej. Magazynowanie energii w akumulatorach i dostarczanie jej do oprawy, sterowane jest przy pomocy regulatora. Parametry pracy całego systemu lamp można zmienić przy pomocy pilota.

Wykonawcą robót jest firma RMS POLSKA sp. z o.o. z Zagorzyc w województwie podkarpackim. Zadanie, w wysokości 75% kwoty netto dofinansowane jest ze środków unijnych, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013, z działania Podstawowe Usługi dla Gospodarki i Ludności Wiejskiej.

Prace związane z budową instalacji potrwają do końca czerwca br. To jedno z proekologicznych działań, które podejmuje gmina Miejska Górka w ostatnich latach.

 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.