Interaktywna mapa

Potrójna inwestycja w Sobiałkowie


W bieżącym roku miejskogórecka gmina przystąpi do realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego w Sobiałkowie, obejmującego remont świetlicy wiejskiej, montaż placu zabaw oraz zagospodarowanie terenu boiska wiejskiego. 

Przetarg na to zadanie ogłoszony został 19 kwietnia br. Projekt remontu świetlicy przewiduje docieplenie ścian budynku styropianem, wykonanie elewacji zewnętrznej, w tym  tynku mozaikowego na cokole, a także wymianę parapetów zewnętrznych, bram remizy strażackiej oraz pokrycia dachowego z eternitu na blachodachówkę. Dach ma być docieplony wełną mineralną. Wymienione zostaną rynny i rury spustowe. Planowane jest tez wyremontowanie tarasu oraz sali głównej, korytarza, sanitariatów i innych pomieszczeń świetlicy.Inwestycja obejmie również zagospodarowanie obszaru miejscowego boiska sportowego. Teren ten zostanie wyrównany i ogrodzony. W części przeznaczonej do gry w piłkę nożną, za bramkami, zamontowane będą piłkochwyty. Obok planuje się wybudować boisko do koszykówki z gładkiej kostki brukowej.

W ramach przedsięwzięcia, przy Szkole Podstawowej w Sobiałkowie  powstanie  plac zabaw dla dzieci, który wyposażony zostanie w elementy zabawowe: zestaw ze zjeżdżalnią, huśtawkę podwójną, karuzelę krzesełkową i piaskownicę.   

Na to zadanie gmina uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”, w wysokości 75 % wartości. W bieżącym roku planowane jest wykonanie połowy uwzględnionych w projekcie robót, pozostałe zrealizowane zostaną w 2013 r.

 

 

 

 

 

 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.