Interaktywna mapa

Budowa instalacji solarno-wiatrowych dla zasilania oświetlenia drogowego na terenie gminy Miejska Górka


16 marca 2012r. rozstrzygnięto przetarg na budowę instalacji solarno-wiatrowych dla zasilania oświetlenia drogowego na terenie gminy Miejska Górka. W ramach zadania powstaną 22 punkty oświetlenia ulicznego, w Miejskiej Górce- 7, w Konarach- 3, Oczkowicach- 2, Rzyczkowie- 2, Dąbrowie - 2, Topólce- 1, Niemarzynie- 1, Karolinkach- 1, Rozstępniewie- 1, Sobiałkowie- 1 i Piaskach- 1
Lampy  posiadać będą zasilanie hybrydowe, tzn. pochodzące z energii słonecznej i wiatrowej. Energie te gromadzone będą w akumulatorze, z którego lampa pobierać będzie moc niezbędną do  świecenia w nocy. Lampy zastosowane w zadaniu posiadać będę oprawy oświetleniowe składające się z diod LED, które charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością niż standardowe źródła światła i zużywają znacznie mniej energii elektrycznej, są na odporne na wpływ warunków klimatycznych, wstrząsy i wibracje.
Wykonawcą robót będzie firma RMS POLSKA Sp. z o.o. z Zagorzyc w woj. podkarpackim. Koszt prac wynosi 435.649.65 zł, z czego 75% kwoty netto dofinansowane zostanie ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach działania podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.
Prace związane z budową instalacji potrwają do końca czerwca br. To jedno z proekologicznych działań, które podejmuje gmina Miejska Górka w ostatnich latach.
IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.