Interaktywna mapa

Rozbudowa i przebudowa Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej GórceW Miejskiej Górce trwają obecnie prace przy rozbudowie i przebudowie tzw. „Strzelnicy” - budynku należącego do Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce.

Koszt remontu wynosi 1 100 000 zł., z czego dofinansowanie, jakie Gmina pozyskała na to zadanie to 50% wartości netto. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Wykonawcą robót jest Zakład Budowlany „Elios” Walenty Busz z Kuczyny koło Krobi. Prace będą trwały do końca maja br.

Zakres prac obejmuje kompleksowy remont starej części budynku oraz dobudowanie pomieszczeń na potrzeby czytelni z biblioteką. Do tej pory w starej części budynku wymieniono dach, wstawiono nowe okna i drzwi. W nowej części wykonano posadzki, sanitariaty, w tym WC dla osób niepełnosprawnych oraz wybudowano nową klatkę schodową. W ramach zadania założono nową instalację elektryczną, gazową oraz centralne ogrzewanie.

Po zakończeniu zadania, remontowany obecnie budynek będzie jedyną siedzibą OKSiAL. Będzie się w nim mieścić Biblioteka Miejska wraz z czytelnią, salka konferencyjna, sala widowiskowa oraz biura pracowników OKSiAL.

Modernizacja OKSiAL umożliwi rozszerzenie oferty zajęć i wydarzeń kulturalnych, zwiększy jakość ich organizacji, a także przyczyni się do wzrostu integracji społecznej.

 

 

 

 

 

 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.