Interaktywna mapa

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" 2008


 


 

 
Już po raz dziesiąty „Rzeczpospolita” uhonorowała samorządy, które najbardziej dbają o rozwój miast i gmin, podniesienie jakości życia mieszkańców, a jednocześnie zachowują reguły odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.
 
W tegorocznym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” Miejska Górka ponownie znalazła się w pierwszej „setce” w kategorii gmina miejska, tym razem zajmując 86 miejsce. Jest to duży sukces biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy jedyną gminą z regionu leszczyńskiego, którą wyróżniono w kategorii gmin miejskich.
 
Uroczysta gala odbyła się 17 lipca w redakcji dziennika „Rzeczpospolita” w Warszawie. Burmistrz Karol Skrzypczak otrzymał certyfikat z rąk Jerzego Buzka, Przewodniczącego Kapituły. Zwracając się do laureatów były premier podkreślił „Jesteście najlepszymi z najlepszych”.
 
Samorządy oceniane były w dwóch etapach. W pierwszym oceniano sytuację finansową                  i wysiłek inwestycyjny gmin w latach 2004-2007 w oparciu o dane z Ministerstwa Finansów.
Drugi etap dotyczył oceny jakości zarządzania i życia w gminach oraz miastach. Analizie poddano m.in. udział wydatków na realizację kontraktów z organizacjami pozarządowymi, wyniki testów szóstoklasistów i gimnazjalistów, oraz liczbę podmiotów działających na terenie gminy.
 

Ten ranking cieszy się dużym uznaniem wśród samorządowców, dlatego warto podkreślić miejsce Miejskiej Górki w elitarnej setce gmin w Polsce.

Certyfikat

 


Miasta partnerskie

DobruskaTurbiwÁbrahámhegy

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.