Interaktywna mapa

Tania administracja


TANIA ADMINISTRACJA
 
            Miejska Górka znalazła się w czołówce krajowej najbardziej oszczędnych miast poniżej 10 tys. mieszkańców, pod względem wydatków na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca.
            W rankingu na najtańszy urząd, przeprowadzonym przez tygodnik samorządowy WSPÓLNOTA wspólnie z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego, miejskogórecka administracja samorządowa sklasyfikowana została na 13 miejscu.
Co roku tygodnik publikuje na swoich łamach informacje dotyczące wydatków administracyjnych miast i gmin. Od kilku lat w czołówce rankingu plasuje się Jutrosin. W tym roku znalazła się w niej również Miejska Górka. Warto dodać, że nasze miasto stopniowo osiągało w zestawieniu coraz wyższą pozycję, awansując z miejsca 165, które zajmowało w 2002 r. 
            Na wydatki administracyjne, uwzględniane w klasyfikacji, składają się wynagrodzenia pracowników urzędu wraz z burmistrzem, koszty utrzymania urzędu, a także środki wydawane na funkcjonowanie rad samorządowych (diety radnych i sołtysów).
            Wysoka pozycja Miejskiej Górki w rankingu świadczy o rozważnym gospodarowaniu przez władze lokalne środkami publicznymi. Umiejętne oszczędzanie w zakresie wydatków na administrację pozwala pozyskać dodatkowe środki na realizację zadań gminy.
 

Autor: Tekst: Ewa Pawełka

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.