Interaktywna mapa

Podpisanie umowy na realizację zadania "Utworzenie centrum wsi Piaski"


 

W dniu 11 maja br. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania „Utworzenie Centrum wsi Piaski” w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Umowa została podpisana przez Burmistrza Miejskiej Górki Karola Skrzypczaka, Skarbnika Gminy Dorotę Lamperską oraz Wicemarszałków Województwa Wielkopolskiego.
Wielkopolska Odnowa Wsi to program utworzony przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, którego celem jest wspieranie małych miejscowości do 300 mieszkańców. Preferowane są miejscowości, w których nie ma: linii autobusowych i kolejowych, świetlicy, remizy strażackiej, szkół oraz przedszkoli.
 
W ramach zadania we wsi Piaski powstanie plac zabaw dla dzieci. Z kostki brukowej zostanie utworzony plac, który będzie boiskiem do gry w koszykówkę, a w czasie imprez będzie spełniał rolę płyty tanecznej. Tuż obok płyty powstanie drewniana wiata dla orkiestry. W ramach inwestycji zostanie wybudowany chodnik z części folwarcznej, który będzie biegł aż do placu zabaw. Dodatkowo dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci  przy placu zabaw zostanie zamontowany próg zwalniający. Ponadto zostanie zamontowana nowa wiata przystankowa.
Gmina Miejska Górka na realizację inwestycji otrzyma dofinansowanie w kwocie 50 000 zł.
Podpisanie umowy umożliwia ogłoszenie przetargu na realizację tego zadania, co nastąpi w ciągu najbliższych dni.
 

 


 

 

 

 

 


Miasta partnerskie

DobruskaTurbiwÁbrahámhegy

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.