Interaktywna mapa

Międzynarodowy sukces zawodników UKS JU-JITSU i JUDO

 

Doskonale spisali się miejskogóreccy sportowcy w Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Atenach, w ostatni weekend listopada br. W stolicy Grecji, w kategorii juniorów, złoty medal i tytuł mistrzyni świata wywalczyła Marta Antkowiak, a Eryk Poraszka zajął piąte miejsce.
            Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego JU-JITSU i JUDO w Miejskiej Górce, wychowankowie braci Arnolda i Kornela Ratajskich, powołani zostali do reprezentacji Polski po udanych występach w mistrzostwach kraju i Pucharze Europy.
            Zawody, z udziałem reprezentantów 23 państw, rozgrywane były w Ano Liosia Arena, w której toczyli walki judocy i zapaśnicy podczas Igrzysk Olimpijskich w 2004 r. 
            Startujący w kategorii wagowej do 55 kg Eryk walczył w pierwszym dniu mistrzostw. Po przegraniu pojedynku z duńskim zawodnikiem Mikkelem Willardem, musiał rywalizować w repasażach. W pierwszej walce pokonał przed czasem Rosjanina Nikolaya Murzhi, a następnie wygrał na punkty z reprezentantem gospodarzy, Arą Tzanikianem. W kolejnym starciu, którego stawką było trzecie miejsce, ponownie uległ Duńczykowi Willardowi i ostatecznie zajął piąte miejsce.
Drugiego dnia do walki stanęła Marta. Nasza zawodniczka – jak sama przyznaje, przystąpiła do rywalizacji bardzo skoncentrowana. Stoczyła trzy pojedynki, w których uzyskała zdecydowaną przewagę nad rywalkami. Najpierw pokonała Dianę Karpovą z Rosji (21:4), następnie wygrała przed czasem z Ivaną Barac, reprezentantką Czarnogóry. W finale odniosła zwycięstwo nad Holenderką Saskią Boomgaard (19:10), zdobywając tytuł mistrzyni świata.
 
 
 

 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.