Interaktywna mapa

Bracia Ratajscy wywalczyli złoto i srebro

Duży sukces odnieśli Arnold i Kornel Ratajscy w Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju-Jitsu, które odbyły się w 24 października br., w Jaworznie. Nasi reprezentanci wywalczyli w turnieju złoto i srebro.

            Po raz pierwszy tytuł Mistrza Polski zdobył Arnold Ratajski, startujący w kategorii do 94 kg. Dwie pierwsze walki wygrał na punkty. W półfinale otrzymał wolny los, ponieważ zawodnik, z którym miał walczyć, doznał kontuzji i wycofał się z zawodów. W finałowym pojedynku pokonał  odwiecznego rywala i kolegę z reprezentacji narodowej, Jacka Szewczaka, wynikiem 14::4. – Zwycięstwo ogromnie mnie cieszy, tym bardziej że po raz pierwszy wywalczyłem tytuł mistrza Polski w kategorii seniorów – przyznaje zawodnik i trener miejskogóreckiego klubu.

 

            W kategorii powyżej 94 kg bardzo dobrze zaprezentował się Kornel Ratajski. Wygrał trzy walki eliminacyjne, pokonując zawodników z Bytomia, Sosnowca i Jaworzna.  Do finału, w którym zmierzył się  z Tomaszem Szewczakiem, reprezentantem Olsztyna, przystąpił z kontuzją śródstopia. Pojedynek przegrał nieznacznie, zdobywając ostatecznie srebrny medal i tytuł wicemistrza kraju.

 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.