Interaktywna mapa

IRA i Kasia Kowalska w Miejskiej Górce


Zapraszamy na węgierski gulasz i czeski Rampuszak ...
ZACZYNAMY O GODZINIE TRZYNASTEJ
         Trwają intensywne przygotowania do obchodów tegorocznych Dni Miejskiej Górki, które odbędą się już w najbliższy weekend, w dniach 7 i 8 lipca.
         Wszyscy z niecierpliwością czekają na koncerty zespołu IRA oraz KASI KOWALSKIEJ.

Warto jednak podkreślić, że organizatorzy przygotowali także  mnóstwo innych atrakcji. Poza koncertami, podczas których prezentowane będą różne gatunki muzyczne, od disco polo po rocka oraz występami miejscowych wykonawców, dużo będzie się działo wokół sceny.

         Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, już od godz. 13.00,

czynne będą: wesołe miasteczko, cyrkowe warsztaty iluzjonistyczne, punkty gastronomiczne oferujące nieodpłatnie tradycyjne przysmaki kulinarne, przygotowane przez lokalne koła gospodyń wiejskich oraz stoiska partnerskich gmin z Węgier i Czech, które serwować będą narodowe potrawy.

UWAGA!
WEJŚCIE NA STADION MIEJSKI TYLKO GŁÓWNĄ BRAMĄ.

Dla przyjezdnych przygotowane zostaną parkingi, które obsługiwane będą przez strażaków OSP w Miejskiej Górce.


Niedzielne prezentacje sceniczne zainaugurują uczniowie placówek oświatowych gminy Miejska Górka. Po nich, w bloku taneczno-muzycznym, zobaczymy miejskogórecką grupę PERFEKT, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego MORACZEWO, Zespół Tańca Ludowego KOSYNIERZY z Jankowa Przygodzkiego i ORKIESTRĘ DĘTĄ Miejska Górka.
W dalszej części organizatorzy przygotowali trzygodzinny spektakl dla miłośników gatunku disco polo. Na scenie wystąpią DIADEM, ENJOY i DISCOBOYS. Przed występem Kasi Kowalskiej interesująco zapowiada się koncert ACCORDION MiKS z Michałem Gajdą na akordeonie.
Podobnie, jak w ubiegłym roku, szczególnie dla najmłodszych uczestników imprezy, uruchomione zostanie wesołe miasteczko. Dla nich także przygotowano cyrkowe warsztaty iluzjonistyczne, balonowe ZOO, malowanie twarzy i wiele innych propozycji.
Przez dwa dni gospodynie będą częstować wszystkich tradycyjnymi przysmakami kulinarnymi: zupami, kluskami, chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz sokami. Swoje narodowe potrawy serwować będą także partnerskie gminy z Węgier i Czech.

Imprezą towarzyszącą Dniom Miejskiej Górki będą zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Ábrahámhegy.


Miasta partnerskie

DobruskaTurbiwÁbrahámhegy

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.