Interaktywna mapa

Burmistrz Karol Skrzypczak z wizytą u Prezydenta RP Andrzeja Dudy.


Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się 25 maja w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami polskich samorządów. W uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, wziął udział zaproszony przez prezydenta RP, burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak.

- Służba społeczeństwu to istota samorządu; trzeba mieć powołanie do tej służby, ale trzeba mieć też odwagę - podkreślił Prezydent Andrzej Duda, zwracając się do samorządowców obecnych na uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Zwracał uwagę, że prawdziwym podmiotem służby ludzi, którzy są samorządowcami są ich współobywatele, współmieszkańcy.

W czasie uroczystości Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Dzień Samorządu Terytorialnego - obchodzony 27 maja -  został ustanowiony przez Sejm RP (uchwałą z 29 czerwca 2000 roku) dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.