Interaktywna mapa

„NA SPORTOWO Z JANEM PAWŁEM II”


Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli wzięli udział w majówce pod hasłem: „Na sportowo z Janem Pawłem II„ która miała miejsce 1 maja na miejskogóreckim Stadionie Miejskim. Impreza przyciągnęła do miasteczka wielu mieszkańców naszej gminy. Był to czas do wspólnej zabawy i jednocześnie aktywnego spędzenia czasu. Obchody siódmej rocznicy beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II rozpoczęły się złożeniem kwiatów przez delegacje i mieszkańców miasta przed tablicą upamiętniającą beatyfikację polskiego Papieża.

Następnie rozpoczęły się różne sportowe konkurencje, podczas których można było spróbować swych sił w biegach na krótkich i długich dystansach oraz wziąć udział w marszu nordic  walking. Otwarta została także strefa zabaw i konkursów. Ponadto na dzieci czekały darmowe urządzenia rekreacyjne, a wśród nich zjeżdżalnia i suchy basen. Także bezpłatnie wykonane były masaże, mierzenie ciśnienia krwi, porady dietetyczne oraz pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy.

Dla wszystkich uczestników przygotowany został poczęstunek - grochówka oraz kremówki.
Każdy, kto wziął udział w przygotowanych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych, otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez głównego sponsora imprezy, firmę „Walbet" z Miejskiej Górki.

 

Organizator: Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce
Partnerzy: Parafia Miejska Górka, Uniwersytet II Wieku 45 +, Stowarzyszenie "Żyjmy z Humorem"
Patronat honorowy: Burmistrz Karol Skrzypczak

Główny sponsor: WALBET A. D. K .WALKOWIAK


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.