Interaktywna mapa

II Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas II


24 kwietnia w w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce odbyła się II edycja Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas III. Patronate honorowy objął burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak. Inicjatorkami językowych zmagań oraz ich organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Miejskiej Górce: Anna Bielerzewska, Mirosława Ciesielska i Julita Tomaszewska.

Celem konkursu było przede wszystkim sprawdzenie wiedzy i umiejętności językowych uczniów.Trzecioklasiści wzięli wcześniej udział w eliminacjach szkolnych, a do ścisłego finału zakwalifikowało się łącznie 11 uczniów z czterech szkół: Szkoły Podstawowej w Sobiałkowie, Zespołu Szkół w Dłoni, Szkoły Podstawowej w Nieparcie i Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce.

Finaliści musieli rozwiązać test, który składał się z 12 zadań i sprawdzał znajomość słownictwa, prostych struktur gramatycznych oraz umiejętności rozumienia i przetwarzania tekstu pisanego.
W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczyli: dyrektor Szkoły Podstawowej w Miejskiej Górce Jarosław Latusek oraz wicedyrektor Szkoły Małgorzata Spychała.
Zwycięzcami II Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas III zostali:
I miejsce – Lena Szwarc
II miejsce – Filip Dopierała
III miejsce – Sara Matysiak.
Wszyscy laureaci są uczniami Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz drobne nagrody ufundowane przez burmistrza Miejskiej Górki.
Nie można również zapomnieć o nauczycielach, którzy przygotowywali uczniów do konkursu. Byli nimi: Marta Skrzypczak ze Szkoły Podstawowej w Sobiałkowie i Zespołu Szkół w Dłoni, Marcin Musielski ze Szkoły Podstawowej w Nieparcie, Julita Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej w Miejskiej Górce.
Wszystkim biorącym udział w konkursie uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Ciesielska
 

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.