Interaktywna mapa

Budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu w Kołaczkowicach


Wszystko wskazuje na to, że już w lipcu ruszy budowa kanalizacji sanitarnej w Kołaczkowicach oraz sieci wodociągowej Dłoń – Kołaczkowice.

W połowie marca nastąpiło rozstrzygnięcie przetargu na realizację tego zadania. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy EKO-KAN-GAZ Sp. z o.o., z miejscowości Karski koło Ostrowa Wielkopolskiego.

Projekt przedsięwzięcia obejmie swoim zakresem budowę 1,7 km kolektorów grawitacyjnych, 2,8 km rurociągów ciśnieniowych, 75 przyłączy kanalizacyjnych i dwóch przepompowni ścieków. W ramach inwestycji wybudowane zostanie także  ponad 4,5 km sieci wodociągowej, która pobiegnie z Dłoni do Melanowa, a stamtąd do Kołaczkowic.

Zakończenie realizacji zadania nastąpić ma w maju przyszłego roku, przy czym co najmniej 25 % robót musi być wykonane do końca września br.

Na budowę kanalizacji sanitarnej oraz łącznika wodociągowego miejskogórecka gmina pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość wykonanych robót wyniesie 3 mln 214 tys. zł.


Miasta partnerskie

DobruskaTurbiwÁbrahámhegy

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.