Interaktywna mapa

Pamiętamy o Janie Pawle II


W dniu 1 maja br. zapraszamy do udziału w obchodach siódmej rocznicy beatyfikacji świętego Jana Pawła II. Dla jej uczczenia zorganizowana zostanie impreza sportowo - rekreacyjna "Na sportowo z Janem Pawłem II”.

Rozpocznie ją, o godz. 13.30, ceremonia złożenia kwiatów przez delegacje i mieszkańców miasta, przed tablicą upamiętniającą beatyfikację polskiego Papieża, znajdującą się przy Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Następnie, o godz. 14.00 na stadionie miejskim odbywać się będzie dalsza część obchodów. W programie znajdą się konkurencje sportowe: bieg główny, biegi masowe dla dzieci i młodzieży szkolnej, nordic walking i marsz. Otwarta zostanie także strefa zabaw i konkursów, w której będzie można spróbować swoich możliwości w chodzeniu na szczudłach, rzucie lotką, strzelaniu piłką do pustej bramki i wielu innych. Ponadto na dzieci czekają darmowe urządzenia rekreacyjne, a wśród nich zjeżdżalnia, suchy basen. Także bezpłatnie wykonywane będą masaż, mierzenie ciśnienia krwi, porady dietetyczne oraz pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy.

Dla wszystkich uczestników przygotowany zostanie poczęstunek - smakowita grochówka oraz kremówki. Każdy, kto weźmie udział w przygotowanych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych, otrzyma pamiątkowy medal ufundowany przez głównego sponsora imprezy, firmę „Walbet” z Miejskiej Górki.

Zapisy przyjmowane są w „OKSiAL” i na „Orliku” do 24 kwietnia br. Regulamin i karty zgłoszenia dostępne są także na stronie internetowej www.osrodkkultury.info 

 

Organizator: Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce

Partnerzy: Parafia Miejska Górka, Uniwersytet II Wieku 45 +, Stowarzyszenie "Żyjmy z Humorem”.

Patronat honorowy: Burmistrz Karol Skrzypczak

Główny sponsor: WALBET A. D. K .WALKOWIAK


Miasta partnerskie

DobruskaTurbiwÁbrahámhegy

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.