Interaktywna mapa

Gmina podejmie próbę odzyskania ponad 2 mln zł z podatku VAT


Prace przy budowie hali sportowej w Miejskiej Górce przebiegają zgodnie z harmonogramem. Aktualnie wykonana została posadzka w sali sportowej, rozpoczęto również montaż stelaży do urządzeń sanitarnych i urządzeń wentylacyjnych, na ukończeniu są tynki wewnętrzne. W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z układaniem płytek oraz utwardzaniem terenu na zewnątrz hali. To największa inwestycja ostatnich lat, której koszt będzie wynosił ponad 11 mln zł. Gmina podejmie próby zwrotu kwoty podatku VAT od całej inwestycji. Chodzi o sumę ponad 2 mln zł. Niestety, po zmianach przepisów dotyczących podatku VAT, jest to obecnie bardzo skomplikowana procedura, dlatego, jak zapowiada burmistrz, odzyskanie tych pieniędzy nie będzie łatwe.

Zarządzającym halą zostanie Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce, dzięki temu będą mogli z niej korzystać nie tylko uczniowie, lecz także wszyscy mieszkańcy gminy podczas weekendów czy letnich wakacji.

Przypomnijmy, że planowany termin zakończenia budowy, której wykonawcą jest firma PKOB WEGNER Sp. z o.o. Sp. k. to koniec sierpnia 2018 r.


Miasta partnerskie

DobruskaTurbiwÁbrahámhegy

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.