Interaktywna mapa

W mieście powstanie nowa droga, ścieżka pieszo-rowerowa, chodniki i miejsca parkingowe.


Po niemal dwóch miesiącach od rozpoczęcia inwestycji widać już, że prace przy budowie drogi na ul. Hubala w Miejskiej Górce zmierzają ku końcowi. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego odcinka jezdni już w maju. W ramach inwestycji powstanie trasa o długości 178 metrów i szerokości 6 metrów. Obecnie na remontowanym odcinku, prowadzącym od ronda w kierunku cmentarza, wykonywane są prace brukowe, po ich zakończeniu na jezdni ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa.

Do użytku mieszkańców oddany zostanie również prawie dwustumetrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 2,5 metra, który będzie przebiegał po lewej stronie ulicy. Nie jest to jedyny nowy element infrastruktury drogowej powstały przy przebudowywanej trasie. Oprócz niego wybudowany zostanie także nowy chodnik oraz miejsca postojowe, te ostatnie zlokalizowane będą przy przedszkolu „TUPTUP”. Ponadto na końcu remontowanego odcinka, w pobliżu cmentarza, utwardzona zostanie należąca do gminy działka, z której będą mogli korzystać odwiedzający cmentarz mieszkańcy i przyjezdni.

Planowany termin zakończenia robót przypada na 25 czerwca, ale wykonawca, którym jest firma Jacka Szafrańskiego GEO-BUD z siedzibą w Karolinkach deklaruje, że skończy wszystkie prace co najmniej miesiąc wcześniej. Kwota realizacji całej inwestycji to prawie 500 tys. zł, dofinansowanie pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi 63,63% wartości brutto.


Miasta partnerskie

DobruskaTurbiwÁbrahámhegy

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.