Interaktywna mapa

Gminny konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim


 W Ośrodku Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce odbył się gminny konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów reprezentujących 5 szkół podstawowych z gminy Miejska Górka (SP Dłoń, SP Sobiałkowo, SP Miejska Górka, SP Konary, SP Gostkowo).

Organizatorem konkursu był dyrektor Szkoły Podstawowej w Miejskiej Górce p. Jarosław Latusek. 

Każda szkoła wystawiała 4-osobową reprezentację. W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test składający się z 26 pytań. W kolejnym etapie konkursu uczniowie w zespołach wykonywali pracę plastyczną w formie plakatu upamiętniającego powstanie wielkopolskie.

Nad całością przebiegu konkursu czuwała Małgorzata Czapiewska, Katarzyna Maciejak, Małgorzata Kędzia i Renata Ratajczyk.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundował burmistrz Miejskiej Górki pan Karol Skrzypczak i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce. Natomiast poczęstunek zorganizowali Państwo Maria i Marek Buchowscy, właściciele firmy „Joker”.

Po sprawdzeniu prac najlepsze wyniki indywidualnie uzyskali:
I miejsce zajęła Hanna Ratajczak (SP Gostkowo),
II miejsce zajął Karol Grzymisławski (SP Miejska Górka),
III miejsce zajęła Weronika Rabiega (SP Miejska Górka).

W rywalizacji zespołowej uzyskano następujące wyniki:
I miejsce zajęła drużyna: SP Miejska Górka w składzie: Karol Grzymisławski, Aleksandra Jankowiak, Zofia Nowakowska, Weronika Rabiega.
II miejsce zajęła drużyna: SP Dłoń w składzie: Emilia Maćkowiak, Joanna Mikołajczak, Mateusz Plewa, Wiktoria Poprawska.
III miejsce zajęła drużyna: SP Sobiałkowo w składzie: Aleksandra Becela, Natalia Domagała, Alicja Kowalska, Katarzyna Zyber.

Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie oraz zaproszeni goście wysłuchali krótkiego montażu słowno-muzycznego o bohaterach tamtych dni w wykonaniu uczniów klas VII i chóru „Metrum” z SP w Miejskiej Górce.

Małgorzta Czapiewska

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.