Interaktywna mapa

Kolejny sukces uczennic ze SP w Miejskiej Górce Rejonowe zawody w tenisie stołowym


 
W Śmiglu odbyły się rejonowe zawody drużynowe w tenisie stołowym szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt jak i chłopców startowało 12 zespołów. 

Najpierw rywalizowano w grupach, z których do ćwierćfinału awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.  Następnie grano systemem pucharowym.

W poszczególnych meczach między szkołami rozgrywano cztery  spotkania indywidualne i debel. W grupach pojedynki toczyły się do dwóch wygranych setów, a od fazy pucharowej do trzech wygranych setów, do jedenastu punktów. 

Po zwycięstwach w zawodach gminnych i powiatowych kolejny, olbrzymi sukces odniosły uczennice ze SP im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce. 
Dziewczęta w składzie: Marika Głowacz, Aleksandra Jankowiak, Zofia Nowakowska zajęły trzecie miejsce w rejonie przegrywając  w półfinale jedynie z późniejszymi mistrzyniami - z zespołem ze Śmigla. Dobrze zaprezentowali się także chłopcy ze SP w Miejskiej Górce, którzy zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Niestety w meczu ćwierćfinałowym o awans do najlepszej czwórki mistrzowie gminy i wicemistrzowie powiatu po zaciętym meczu przegrali z uczniami ze SP nr 5 w Lesznie. Miejskogóreckie drużyny do zawodów przygotował Arkadiusz Kaczmarek

Laureaci otrzymali medale, a ich opiekunowie pamiątkowe dyplomy dla szkół.  Dwie najlepsze szkoły w obu kategoriach wezmą udział w zawodach wojewódzkich. 

 

 

Medaliści rejonowych zawodów w tenisie stołowym:

a) kategoria dziewcząt:                                             b) kategoria chłopców:

I miejsce SP Śmigiel                                                    I miejsce SP Czempiń

II miejsce SP Kąkolewo                                               II miejsce SP Śmigiel

III miejsce SP Miejska Górka                                        III miejsce SP Bodzewo

                                                                                 

                                                                            Arkadiusz Kaczmarek


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.