Interaktywna mapa

Puchar Świata U15 , Balka Open (Puchar Europy) Podgorica


 W dniach 20.09 - 25.09 w stolicy Czarnogóry odbył się Puchar Świata U15 oraz Balkan Open (Puchar Europy ) juniorów, młodzieżowców i seniorów w ju jitsu sportowym. W turnieju udział wzięło ponad 700 zawodników z 20 krajów. Polska po Rosji i Grecji była trzecią ekipą pod względem ilości startujących zawodników. W Pucharze Świata Polacy zdobyli w sumie 10 medali: 1 złoty, 2 srebrne oraz 7 brązowych. W Balkan Open zdobyliśmy 18 medali : 7 złotych, 3 srebrne i 8 brązowych . W rankingu medalowym całego turnieju Polska uplasowała się na 7 miejscu na 20 krajów (w załączniku przesłałem listę startujących państw).

Wraz z kadrą Polski w zawodach  brało udział dwoje zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Ju Jitsu i Judo Miejska Górka. Łukasz Gryczka - World Cup U15 w kategorii do 66 kg oraz Michał Łysiak, który walczył w kategorii do 81 kg U18.

Dla Łukasza piątkowy start rozpoczął się od „wolnego losu”, w kolejnej rundzie przegrał z triumfatorem kategorii 66 kg Raghunath Ruben (Holandia). W pierwszej walce repasażowej trafił na swojego kadrowego kolegę (Zając Aleksander), z którym wygrał na punkty. W kolejnej walce uległ stosunkiem 8:4 zawodnikowi z Grecji Fragioudakis Georgios zajmując ostatecznie 7 miejsce.

Michał Łysiak walczył w niedzielnych zmaganiach. W pierwszej walce przegrał z Marlot Gasper (Słowenia – zwycięzca kategorii). Michał w repasażach podobnie jak Łukasz w pierwszej rundzie repasaży natrafił na kolegę z kadry, z którym wygrał przed czasem. Zwycięstwo miało podwójny smak, ponieważ Michał zrewanżował się za kontrowersyjną dyskwalifikację z finału Pucharu Polski w Sochaczewie, w którym górą był wtedy Marcin Rosa. W kolejnej walce pokonał reprezentanta Grecji Prosalentis Konstanionos. W walce o brąz na Michała czekała Rumun (Stan Stefan), który przegrał walkę o wejście do finału. Walkę  pewnie na punkty wygrał nasz reprezentant, który zdobył brązowy medal Pucharu Europy w Podgoricy w kategorii do 81 kg U18.

 

 

 

Wypowiedź :

 

Bardzo gratulujemy naszym zawodnikom i cieszymy się z ich wyniku. Troszkę szkoda, iż w swoich pierwszych walkach turnieju natrafili na późniejszych triumfatorów swoich kategorii. Wiadomo, że  w sporcie nie powinno się aż tak kalkulować ale dobrze wchodzi się w turniej, gdzie można z walki na walkę „się rozkręcać”. Dla Łukasza był to pierwszy start w zawodach międzynarodowych. Na pewno zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości. Łukasz startował jako jeden z najmłodszych w kategorii U15- ma dopiero 12 lat. Michał, to zawodnik z doświadczeniem. Jest medalistą Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski. W swojej kolekcji ma już medal z Pucharu Świata U 15.W 2014 roku  ze swoim klubowym kolegą Marcinem Jędryczką zdobyli srebrne medale World Cup w Bukareszczie (Michał Łysiak w kategorii do 60 kg, a Marcin Jędryczka w kategorii + 66kg). U Michała to doświadczenie zaowocowało, pomimo porażki w pierwszej walce w kolejnych wychodził zwycięsko, zdobywając ostatecznie brązowy medal. Start był też trudniejszy, ponieważ Michał po wakacjach zmienił kategorię wagową z 73 na 81 kg. Jeszcze raz wielkie  gratulacje dla naszych zawodników za wspaniałe walki i serce pozostawione na macie. Z tego miejsca pragniemy podziękować dziękujemy naszym sponsorom :

Burmistrzowi Miejskiej Górki - Panu Karolowi Skrzypczakowi

Firmie Walbet – Pan Andrzej Walkowiak, 

Firmie Szalkowski –Transport i Sepdecja – Pan Karol i Robert Szalkowscy

Firmie  KTL- Pan  Jacek Stelmaszczyk.

 

 

Tydzień wcześniej, troje reprezentantów UKS Miejska Górka wzięło udział w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Ju-Jitsu Sportowym, który odbył się 16 września 2017 r. w Sochaczewie. Organizatorem zawodów był Polski Związek Ju Jitsu oraz Fight Club Sochaczew.

Poniżej wyniki zawodników :

Senior :

Arnold Ratajski I miejsce + 94 kg

Junior :

Michał Łysiak II miejsce -81 kg

Dawid Pytiak V miejsce – 73 kg


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.