Interaktywna mapa

Obchody Dożynek Powiatowych Miejska Górka 2017


W niedzielę 27 sierpnia  o godzinie 13.00 rozpoczęła się Msza św. w kościele parafialnym pw. św Mikołaja w Miejskiej Górce. Następnie uczestnicy przemaszerowali w pochodzie dożynkowym na stadion miejski.

Zebranych powitał i oficjalnego otwarcia dożynek dokonał Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki, który podziękował rolnikom za ich całoroczną pracę. Podziękowania i życzenia rolniczemu środowisku całego powiatu złożył również starosta rawicki Adam Sperzyński, współgospodarz święta plonów. 

Starostami dożynek byli Marlena i Tomasz Kołatowie z Roszkowa. Wręczyli oni Adamowi Sperzyńskiemu bochen chleba upieczony z mąki, pochodzącej z tegorocznego ziarna. Zgodnie z tradycją, starosta rawicki podzielił się chlebem z wszystkimi uczestnikami uroczystości.

W części obrzędowej wystąpił Zespół Śpiewaczy Włościanie. W części artystycznej mieliśmy okazję podziwiać Zespół Pieśni i Tańca Żeńcy Wielkopolscy, koncert Orkiestry Dętej Miejska Górka, Zespół Tańca Ludowego Krotoszanie, Grupy taneczna PERFEKT z Miejskiej Górki.

Dla uczestników dożynkowej imprezy przygotowano także wiele innych atrakcji. Wystawa starego sprzętu rolniczego, prezentacja działania dawnych narzędzi gospodarskich i agrarnych, stoiska rękodzielnicze i artystyczne, wystawa zwierząt egzotycznych i gospodarskich, smak polskiej kuchni: dania i potrawy wykonane przez gospodynie z gmin Powiatu Rawickiego, wystawa zabytkowych pojazdów i wiele innych. Dla dzieci udostępnione zostały darmowe urządzenia rekreacyjne: zjeżdżalnie, wodne kule, suchy basen, plac zabaw jungla oraz eurobungee.

Gwiazdą dożynek powiatowych był Łukasz Zagrobelny, a całą imprezę zakończyła zabawa taneczna przy DJ Bracia N. 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.