Interaktywna mapa

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka


 W dniu 13 maja 2017 roku odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. W takiej  formule zostały zorganizowane po raz pierwszy. Uczestniczyli w niej strażacy zawodowi, pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu wspólnie z  druhami ochotnikami wszystkich gmin powiatu rawickiego oraz zaproszeni goście.

Organizatorami uroczystości byli Burmistrzowie i Wójt Gmin Powiatu Rawickiego oraz Starosta Rawicki.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w kościele klasztornym OO. Franciszkanów na Goruszkach. Po uroczystej mszy strażacka kolumna piesza i zmotoryzowana przeszła ulicami Miejskiej Górki na stadion KS „Sparta". Na czele pochodu jechała zabytkowa sikawka konna znajdująca się w posiadaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Konar. Kolumnę prowadził st. kpt. Krzysztofem Staśkiewiczem. Marsza przygrywała  „Orkiestra Dęta Miejska Górka". Przy dźwiękach orkiestry maszerowały 24 poczty sztandarowe, strażacy i zaproszeni goście.

Na stadionie zgodnie z ceremoniałem  strażackim odbył się uroczysty apel. Po przeglądzie pododdziału, którego dokonał mł. bryg. Tomasz Grelak, podniesiono flagę państwową. Następnie głos zabrał st. kpt. Piotr Kucharski, komendant powiatowy PSP w Rawiczu, który powitał wszystkich zebranych i wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Podczas uroczystości zostały wręczone strażakom odznaczenia, a 4 funkcjonariuszy PSP w Rawiczu odebrało akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

                        szczegóły na stronie http://www.rawicz.psp.wlkp.pl

W części artystycznej z koncertem wystąpiła „Orkiestra Dęta Miejska Górka",

a  miejsko – górecki zespół „Perfekt" zaprezentował dynamiczny pokaz taneczny.


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.