Interaktywna mapa

Dni Euzebiańskie w Klasztorze na Goruszkach


 

W dniach 6 i 7 maja br., w Klasztorze Franciszkanów na Goruszkach,  po raz pierwszy odbyły się Dni Euzebiańskie, czyli uroczystości na cześć o. Euzebiusza Huchrackiego, sługi Bożego.

Pierwszego dnia obchodów odbyła się konferencja poświęcona o. Euzebiuszowi, którego sylwetkę przedstawił o. Lucjusz Wujtowicz, po czym z  historią klasztoru zapoznał zebranych o. Józef Czura. W konferencji uczestniczyli pielgrzymi  z Frańciszkańskiego Zakonu Świeckich  ze Śląska oraz przedstawiciele organizacji społecznych i mieszkańcy gminy Miejska Górka. Zebranych powitali organizatorzy:  gwardian o. Grzegorz Czepiel i burmistrz Miejskiej Górki, Karol Skrzypczak. W ramach konferencji odbyła się msza święta w intencji FZŚ i o rychłą beatyfikację sługi bożego o. Euzebiusza, po której nastąpiło zwiedzanie klasztoru. Konferencja zakończyła się wspólnym poczęstunkiem na przyklasztornym boisku. Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, odprawiona została ogólna  msza św., również w tej intencji. Po jej zakończeniu  przedstawiciele władz  naszej gminy, na czele z burmistrzem, złożyli kwiaty przed pomnikiem o. Euzebiusza Huchrackiego.      

Drugiego dnia, również w klasztorze na Goruszkach, odbył się koncert chóralny, w którym wystąpili: Koło Śpiewu im. Karola Kurpińskiego z Sarnowy,   Zespół Śpiewaczy HARFA z Wińska,  chór św. Wojciecha z Parafii Farnej Chrystusa Króla i Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Rawiczu oraz chór CANTILENA z Włoszakowic. Po zakończeniu koncertu burmistrz Karol Skrzypczak i gwardian o. Grzegorz Czepiel wręczyli wykonawcom pamiątkowe dyplomy i upominki. Zakończeniem drugiego dnia był wspólny posiłek na boisku przy klasztorze.

 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.