Interaktywna mapa

Demony Mistrzami Polski

 
            Historyczny sukces odniosła grająca w Ekstralidze Baseballu drużyna DEMONÓW. Miejskogóreccy baseballiści po raz pierwszy wywalczyli tytuł Mistrza Polski.
            Po niefortunnym początku sezonu, kiedy to nasi zawodnicy przegrali dwa pierwsze mecze, nastąpiła wspaniała seria dziesięciu zwycięstw w rundzie zasadniczej, zakończonej na pozycji lidera tabeli. W półfinałach fazy play - off Mistrzostw Polski, rozegranych w pierwszej połowie września, DEMONY zmierzyły się z SILESIĄ Rybnik, wygrywając kolejne dwa spotkania. Najpierw na własnym boisku pokonali rybniczan 11:1, natomiast w drugim starciu, na wyjeździe, wygrali 8:4. 
            W finale rozgrywki toczyły się do trzech zwycięstw. Przeciwnikiem DEMONÓW były GEPARDY Żory. W pojedynkach finałowych miejskogóreccy baseballiści dwukrotnie triumfowali przed własną publicznością. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się 19 września, po niespełna dwóch godzinach gry, pewnie pokonali rywali 6:0. Następnego dnia niewiele brakowało, aby stan rywalizacji obu zespołów był remisowy. Nasza drużyna w końcówce meczu zachowała jednak zimną krew i ostatecznie wygrała 5:4. W tej sytuacji DEMONOM wystarczyło jedno zwycięstwo do końcowego sukcesu. Odniosły je 26 września na boisku w Żorach. Wygrana na wyjeździe 12:3 zapewniła naszym baseballistom tytuł Mistrza Polski 2009.
            Spełniły się więc nadzieje zawodników, działaczy i miłośników miejskogóreckiego baseballu, którzy marzyli o piętnastu zwycięstwach na 15-lecie powstania TSB, które przypadło 24 września bieżącego roku. Zdobycie tytułu zbiegło się więc z jubileuszem działalności stowarzyszenia. Lepszego prezentu nie można było sobie wymarzyć – powiedział Jan Zbaraż. – Nie należy jednak popadać w przesadną euforię. Sukces cieszy, ale trzeba podchodzić do niego z pewną pokorą. Fetę przewidujemy w listopadzie – dodaje prezes Towarzystwa Sympatyków Baseballu..
            Wywalczenie złotego medalu otwiera DEMONOM drogę do europejskich rozgrywek. Drużyna uzyskała bowiem prawo startu w eliminacjach Ligi Mistrzów.
            W składzie mistrzowskiego zespołu grali: Michał Łakomy, Paweł Łakomy, Rafał Łukomski, Szymon Langner, Michał Nowak, Mateusz Busz, Daniel Szlachetka, Michał Sworowski, Patryk Pawlicki, Dawid Sulikowski, Piotr Szlachetka, Marcin Frycz, Kamil Zbaraż, Mikołaj Nowak, Bartosz Kusztelak, Cezary Hryniowski, Dawid Jankowiak, Wojciech Gierlik, Krzysztof Nowak, Przemysław Bajon, Marcin Czwojdrak. Trenerami drużyny są Kamil Zbaraż i Bartosz Kusztelak.
 
Tekst: Ewa Pawełka
 
 
 
 
 
         
 


 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.