Interaktywna mapa

Wizyta delegacji z Miejskiej Górki w Dobrušce

 

W ramach współpracy z czeskim miastem Dobruška na zaproszenie Starosty Petra Tojnara delegacja z Miejskiej Górki brała udział w obchodach „Święta św. Wacława”.
Nasza delegacja, w składzie Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Goliński, Sekretarz Miejskiej Górki Adam Bandura, dyrektor Ośrodka Kultury Marek Stach i prezes Towarzystwa Sympatyków Baseballa Jan Zbaraż wspólnie z przedstawicielami innych partnerskich gmin Dobruški, z Węgier i Holandii, wzięła udział w oficjalnym otwarciu święta.
 
W drugim dniu imprezy wśród licznych zespołów, które prezentowały się na scenie dla miejscowej publiczności godzinny koncert, pod kierunkiem kapelmistrza Franciszka Gołasia, zagrała miejskogórecka Orkiestra Dęta. Orkiestra wykonała utwory klasyczne, biesiadne oraz szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej. Koncert zakończył się czeską polką, która w języku polskim znana jest pod tytułem „Banda”. Występ wzbudził duże zainteresowanie i został nagrodzony gromkimi brawami.
 
Oprócz występów scenicznych imprezie towarzyszył jarmark historycznego rękodzieła i rzemiosła oraz wiele innych prezentacji. Swoje stoiska posiadały również miasta partnerskie w tym Miejska Górka. Mieszkańcy Dobruški mogli skosztować polskiej kiełbasy oraz karkówki z grilla przygotowanej przez firmę PHU „Amoti” Marii Wolnej. Degustowano także piwo serwowane przez Zakład Wielobranżowy „ENES” Sławomira Nawrota.
 
Podczas wizyty odbyły się rozmowy o dalszej współpracy między miastami. Wiadomo już, że w czerwcu przyszłego roku, podczas Dni Miejskiej Górki wystąpi Orkiestra z Dobruški. Ponadto Czesi przygotują stoisko ze swoimi lokalnymi wyrobami i produktami.
 
 

 

 

 

Delegacja z Miejskiej Górki i Orkiestra Dęta w towarzystwie Starosty Petra Tojnara i Sekretarz Dobruški Lenki Matuškovej

 

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.