Interaktywna mapa

Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa z Miejskiej Górki do Sarnowy


   W dniu 7 października br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego przy drodze krajowej nr 36 na odcinku od ronda w Sarnowie do parkingu przy klasztorze w Karolinkach. 

   Zadanie to zostanie zrealizowane w II etapach. W ramach I etapu do 30.04.2017r. zostanie wykonany projekt budowlany wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (specustawa drogowa). W drugim etapie, który ma być zrealizowany do 30.08.2017r., wybudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa. 

   Planowana ścieżka wybudowana zostanie z lewej strony drogi krajowej jadąc z Miejskiej Górki w kierunku Rawicza. O realizację tego zadania Gmina Miejska Górka zabiegała wspólnie z Gminą Rawicz. Burmistrzowie obu gmin wspólnie wielokrotnie w tej sprawie prowadzili korespondencję oraz spotykali się z przedstawicielami GDDKiA, oddział w Poznaniu.

   Wynikiem naszych wspólnych starań było umieszczenie ciągu pieszo-rowerowego Sarnowa – Miejska Górka w Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych. Ogłoszony przetarg to właśnie owoc wspólnych starań. Mamy nadzieję, że planowana ścieżka poprawi bezpieczeństwo rowerzystów i będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem. 


Miasta partnerskie

DobruskaTurbiwÁbrahámhegy

IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.