Interaktywna mapa

Dożynki Gminne 2009 r.

 

Jak co roku na terenie gminy Miejska Górka odbyło się tradycyjne święto plonów. Tym razem uroczystość odbyła się 30 sierpnia w Niemarzynie. W uroczystości udział wzięły władze gminy na czele z Burmistrzem Karolem Skrzypczakiem i Sekretarzem Adamem Bandurą oraz zaproszeni goście, wśród których znalazła się Senator RP Małgorzata Adamczak i Wicestarosta Rawicki Zygmunt Wolny.
 
Dożynki rozpoczęły się od uroczystej mszy św. odprawionej przez proboszcza ks. Mariana Podlarza, na której poświęcono wieńce dożynkowe. Następnie cały korowód dożynkowy przeszedł pod świetlicę wiejską, gdzie miał miejsce cały ceremoniał dożynkowy.
 
Starostami tegorocznych dożynek zostali Urszula i Bogusław Kapusta z Niemarzyna.
To właśnie starostowie zgodnie z tradycją przekazali Burmistrzowi chleb z tegorocznych zbiorów.
W tym roku wieńce dożynkowe odebrali:
Małgorzata i Paweł Adamczakowie, Łucja i Zygmunt Wolni, ks. Marian Podlarz, ojciec Józef, Henryk Marchewka – sołtys Niemarzyna, Zuzanna i Stefan Markowscy z Konar, Bogumiła i Roman Poślednikowie z Dłoni, Renata i Roman Walkowiakowie, Barbara i Marian Rosikowie z Roszkówka, Elżbieta i Andrzej Wojtysiowie z Miejskiej Górki, Bogumiła i Roman Rojdowie z Niemarzyna, Barbara i Sebastian Kopeciowie z Dąbrowy, Krzysztofa i Zdzisław Twardowscy z Karolinek, Jadwiga i Czesław Kiałkowie z Niemarzyna, Maria i Zbigniew Furmanowscy z Woszczkowa, Marzena i Zenon Sarbinowscy  z Rozstępniewa, Elżbieta i Stanisław Pankowie z Niemarzyna, Anna i Arkadiusz Śmierzchałowie z Rzyczkowa, Edyta i Zbigniew Kłakulakowie z Gostkowa, Barbara i Sylwester Barteczkowie z Niemarzyna oraz Jarosław Szlachetka i Agnieszka Szymkowiak z Oczkowic.
 
Po uroczystości wręczania wieńców rozpoczęły się występy artystyczne dzieci z przedszkola w Niemarzynie, zespołów śpiewczych „Góreczanki” i „Pod Klonem” oraz Regionalnego Zespołu „Chojnioki”. Ponadto program rozrywkowy przygotowała młodzież z Zespołu Wokalnego Ośrodka Kultury w Miejskiej Górce i grupy tanecznej „Perfect”.
 
Gwiazdą imprezy był Kabaret Klika, który zapewnił uczestnikom dobrą zabawę.
 
Dożynkom towarzyszyły również wystawy kowalstwa artystycznego i użytkowego oraz starego sprzętu rolniczego.
 
Wieczorem odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Modus”.
 
Dzięki dopisującej pogodzie występy zapewniły wszystkim zebranym niezapomniane przeżycia.


 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.