Interaktywna mapa

Sierpniówka 2009

 

W sobotę, 1 sierpnia br. nad „Balatonem” w Miejskiej Górce po raz 19-sty odbyła się „Sierpniówka”.
Pierwsza część imprezy przeznaczona była dla najmłodszych uczestników imprezy. Przygotowano dla nich konkursy i zabawy sprawnościowe oraz przedstawienie „Piękna i bestia”.
 
Główną atrakcją tegorocznej „Sierpniówki” były wybory Miss Nastolatek Gminy Miejska Górka. W konkursie wzięło udział osiem dziewcząt w wieku od 13 do 17 lat, które zaprezentowały się w trzech układach tanecznych: walcu wiedeńskim, sambie połączonej z jiv´em oraz układzie do piosenki Franka Sinatry „New York”. W tym roku o wyborze najpiękniejszej decydowało czteroosobowe jury w składzie: Tatiana Ilchuk- gość specjalny z Turbiw, zaprzyjaźnionego miasta na Ukrainie; Dagmara Skrzypczak, Robert Karkosz oraz Jakub Piotrowski.
 
Tytuł Miss Nastolatek jurorzy przyznali Adriannie Kusztelak z Miejskiej Górki, która głosami publiczności zdobyła również tytuł Miss Publiczności. Pierwszą wicemiss została Alicja Smektalska z Miejskiej Górki, a drugą wicemiss Barbara Szlachetka również z Miejskiej Górki.
 
Wyborom miss towarzyszyły występy artystyczne i pokazy. Publiczność wysłuchała przebojów w wykonaniu Zespołu Wokalnego Ośrodka Kultury w Miejskiej Górce. W tańcach standardowych i latynoamerykańskich zaprezentowali się: Dominika Majewska i Jarek Majewski. Odbyły się również pokazy tańca break dance w wykonaniu grupy Street of Style i walk ju – jitsu.

 

 

 

 

 

 

 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.