Interaktywna mapa

Premiowanie koni w Miejskiej Górce

 

W niedzielę 12 lipca na Stadionie w Miejskiej Górce odbyło się premiowanie źrebiąt. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez, gromadząca hodowców koni z całej Wielkopolski.
Premiowanie to wstępna ocena hodowlana jedno i dwuletnich źrebiąt, dokonywana przez wybitnych znawców koni.
W tym roku przed komisją konkursową stanęło 59 koni i 13 kuców. Oceniano ich: zdrowie i rozwój, budowę ciała, sposób poruszania się oraz ogólną prezentację, w tym także osób prowadzących konie.
 
W kategorii jednorocznych klaczy zwyciężyła Barbórka z hodowli Jana Krzyżoszczaka z Konar przed Lalką – Ro Roberta Ostrowskiego z Masłowa i Gwiazdą Hit Adama Lachery ze Stadniny Koni Dębno.
 
W kategorii jednorocznych ogierów najwyższą ocenę otrzymał Argentinus S Ludmiły Stachowiak z Gostynia. Drugie miejsce zajął Forsztang Jana Czwojdy z Dąbrowy, a trzecie Boraks Justyny Szalkowskiej z Karolinek.
 
Wśród dwuletnich klaczy najlepsza była Cunaika Ludmiły Stachowiak. Drugię miejsce zajęła Oliwia Marka Bidowańca z Sarnowy, trzecie Palta Łukasza Staskiewicza z Sobiałkowa.
 
W kategorii dwuletnich ogierów najwyżej oceniono Hidalgo Łudmiły Stachowiak. Jej Choice był trzeci, a drugi Norton Justyny Szalkowskiej.
 
Oprócz jedno i dwuletnich źrebiąt wystawiono także kuce. W tej kategorii najlepszy okazał się Walnut Cent Stefana Parisa z Ludwinowa. Drugie miejsce zajęła Karina Damiana Wilczyńskiego z Elżbietkowa, a trzecie Panda Jarosława Bartkowiaka ze Śmigla.
 
Na zakończenie imprezy odbyły się zawody konne, w których zwycięstwo odniósł Łukasz Łysikowski z Roszkowa. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.