Interaktywna mapa

Trwa budowa skateparku i kortu tenisowego


Na początku tego tygodnia rozpoczął się pierwszy etap prac związany z budową skateparku i kortu tenisowego w Miejskiej Górce.

Płyta pod skatepark o wysokości 20 cm, zbrojona siatką, powstała z wysokiej klasy betonu. W ramach darowizny wykonała ją firma WALBET. Dalsze prace poprowadzi firma wyłoniona w drodze przetargu, ogłoszonego na początku maja. W ramach tego zadania wybudowany zostanie także kort tenisowy o nawierzchni z trawy syntetycznej.

Skatepark, zlokalizowany pomiędzy Placem Powstańców Wielkopolskich, a Zespołem Szkół, będzie obiektem o prostokątnym kształcie, z elementami małej architektury - ławki, stojak na rowery, kosze. Obiekt o długości 25 m i szerokości 17 metrów będzie ogólnodostępny, niezadaszony, odporny na działanie czynników atmosferycznych, co niewątpliwie wpłynie na styl jazdy. Elementami skateparku będą m.in.: dwa urządzenia typu grind box, poręcz prosta i łamana, ławka, quarter pipe czy urozmaicony funbox. Przeszkody zaprojektowano w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających skaterów.

Obok skateparku powstanie kort tenisowy o wymiarach 36x17 metrów oraz chodnik z kostki brukowej, łączący Plac Powstańców Wlkp. ze szkołą. Kort będzie ogrodzony, dodatkowo dla zwiększenia bezpieczeństwa zostanie oświetlony. Obiekty będą dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Przypomnijmy, że na wykonanie tej inwestycji Gmina w ramach dofinansowania otrzyma kwotę 162 tys. 820 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Prace mają zostać wykonane do 30 września tego roku.

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja pn. "Budowa skateparku i kortu tenisowego w Miejskiej Górce"

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji,
które odpowiadają warunkom przyznania pomocy
w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”

 

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.