Interaktywna mapa

Skatepark i kort tenisowy już we wrześniu


Takiego miejsca w gminie Miejska Górka jeszcze nie było. Już wkrótce miłośnicy jazdy na rowerze, rolkach i deskorolkach będą mogli korzystać m.in.: z dwóch urządzeń typu Grindbox, poręczy prostej i łamanej, ławki czy urozmaiconego funboxu. Do końca września pomiędzy Placem Powstańców Wlkp., a Zespołem Szkół w Miejskiej Górce ma powstać skatepark z profesjonalnymi urządzeniami i kort tenisowy. 25 kwietnia burmistrz wraz z skarbnikiem podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie ich budowy.

Gmina w ramach dofinansowania otrzyma kwotę 162 tys. 820 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Skatepark będzie miał wymiary 25x17 metrów. Płytę betonową, na której będzię się znajdować osiem elementów, wykona w ramach darowizny firma WALBET z Miejskiej Górki.

Obok skateparku powstanie kort tenisowy o wymiarach 36x17 metrów oraz ścieżka z kostki brukowej. Kort będzie ogrodzony, dodatkowo dla zwiększenia bezpieczeństwa zostanie oświetlony. Obiekty będą dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Przetarg na realizację zadania zostanie ogłoszony na początku maja.

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja pn. "Budowa skateparku i kortu tenisowego w Miejskiej Górce"

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji,
które odpowiadają warunkom przyznania pomocy
w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.