Interaktywna mapa

Miejsca rekreacji i wypoczynku wokół Gminy Miejska Górka


Wiosną ruszyły dalsze prace związane z utworzeniem miejsc wypoczynku i rekreacji na szlaku rowerowym wokół Gminy Miejska Górka.  Ta informacja zapewne ucieszy wszystkich amatorów jazdy na rowerze i nie tylko. Realizowana od ubiegłego roku inwestycja doczekała się już bowiem ukończenia pierwszych prac – altany ogrodowej w Roszkowie oraz placów zabaw w Rozstępniewie, Gostkowie, Woszczkowie i Topólce.

W tym roku, w ramach zadania, w Niemarzynie i Piaskach powstanie boisko do gry w piłkę nożną. W Oczkowicach zostanie wykonana altana ogrodowa oraz ogrodzenie przy świetlicy wiejskiej. Projekt przewiduje także zrekultywowanie terenu przy stawie w Kołaczkowicach, powstanie zatoki autobusowej oraz utwardzenie terenu przy świetlicy. Zakończenie prac planowane jest w maju.

Wykonawcą zadania w Kołaczkowicach i Oczkowicach jest firma Usługowo Handlowo Produkcyjna Włodzimierza Kowalskiego z Kobylina. Natomiast prace w Niemarzynie i Piaskach wykonuje Zakład Robót Ogrodowych SPIRAEA Renaty Przybylskiej z Leszna.

Cała inwestycja dofinansowana jest z działania Odnowa i Rozwój Wsi z osi Leader, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Przebieg prac w Kołaczkowicach

Przebieg prac w Piaskach

 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.