Interaktywna mapa

Samochód i zawody sportowo - pożarnicze w Sobiałkowie

 

 
 
1 maja w Sobiałkowie miało miejsce poświęcenie i przekazanie średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Star 244 miejscowej jednostce OSP. Samochód ten przez kilka lat był na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu.
Ceremonię poprzedził uroczysty przemarsz przez wioskę strażaków wraz z Orkiestrą Dętą, pocztami sztandarowymi, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami wsi na boisko sportowe, gdzie miała odbyć się uroczystość.
Aktu przekazania samochodu pożarniczego dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu st. kpt. Krzysztof Panocha wspólnie z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rawiczu Janem Solakiem i Burmistrzem Miejskiej Górki Karolem Skrzypczakiem. Kluczyki odebrał Zastępca Naczelnika OSP w Sobiałkowie Jakub Nowakowski. Ten z kolei wręczył je kierowcy dh. Wojciechowi Żyto, który dokonał prezentacji samochodu poprzez włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Auto poświęcił proboszcz miejscowej parafii ks. Ryszard Kin.
Otrzymany wóz pożarniczy z pewnością przyczyni się do sprawniejszego i skuteczniejszego przeprowadzania akcji.
 
Uroczystość została połączona z corocznymi Gminnymi Zawodami Sportowo – Pożarniczymi Ochotniczych Straż Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
W zawodach rywalizowało 27 zespołów z miasta i gminy Miejska Górka. Strażacy oceniani byli ze znajomości musztry, szybkości i prawidłowości wykonania sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego.
Pierwsze miejsce w Grupie A (drużyny męskie pow. 18 lat) zajęła drużyna Oczkowice „A” z wynikiem 103 punkty, drugie Oczkowice „B” a trzecie Zakrzewo. W Grupie A-I (drużyny męskie 16-18 lat) zwycięstwo odniosła drużyna z Zakrzewa wyprzedzając zespoły z Sobiałkowa i Dłoni. W Grupie IM (drużyny męskie 12-15 lat) na pierwszym miejscu uplasowali się zawodnicy z Oczkowic a następnie z Dłoni i Konar. W Grupie IŻ (drużyny żeńskie 12-15 lat) rywalizowały tylko trzy drużyny. Najlepsza okazała się drużyna z Oczkowic. Wszystkim zwycięzcom nagrody wręczał Burmistrz Miejskiej Górki.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 


IAP Portal - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.