Opublikowano 22 stycznia 2019

Wybory sołeckie w Gminie Miejska Górka 2019. Terminarz zebrań

Wybory sołeckie w Gminie Miejska Górka 2019. Terminarz zebrań - zdjęcie

Wybory sołeckie w Gminie Miejska Górka odbędą się od lutego do marca 2019 roku.

Poniżej przedstawiamy terminarz zebrań wiejskich w sprawie wyborów sołtysów i rad sołeckich oraz wyniki wyborów sołtysów poszczególnych wsi.

 

PIASKI - ZALESIE

Wybory odbyły się dnia 20.03.2019 r.

Frekwencja: w zebraniu wzięło udział 30 osób, co stanowi ok. 22% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem została ponownie Teresa Skrzypczak  (nie było innych kandydatów, 30 głosów "za").

Skład Rady Sołeckiej:

1.      Mirosława Huchrak

2.      Rafał Jórdeczka

3.      Hanna Osińska

4.      Filip Osiński,

5.      Michał Skrzypczak,

6.      Grażyna Szymańska,

7.      Robert Szymański,

8.      Joanna Ślachetka,

9.      Igor Wojciechowski,


 

KAROLINKI

Wybory odbyły się dnia 20.03.2019 r.

Frekwencja: w zebraniu wzięło udział 31 osób, co stanowi ok. 17% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem został ponownie Marian Pieprzyk (nie było innych kandydatów). Sołtys uzyskał 31 głosów "za".

Skład Rady Sołeckiej:

1. Justyna Boryczka,

2. Adam Drewniak,

3. Mieczysława Mleczak,

4. Barbara Mosiek,

5. Mirosław Murawa,

6. Katarzyna Nowak.


 

GOSTKOWO

Wybory odbyły się dnia 22.03.2019 r.

Frekwencja: w zebraniu wzięły udział 104 osoby, co stanowi ok. 30% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Kandydatury na Sołtysa: Justyna Andrzejewska (50 głosów), Mateusz Kłakulak (10 głosów), Zygmunt Ratajczak (43 głosy), (1 głos nieważny)

Sołtysem została: Justyna Andrzejewska


Rada Sołecka:

1.Maciej Jędrkowiak,

2.Karol Kaczmarek,

3.Edyta Kłakulak,

4.Mateusz Kłakulak,

5.Agnieszka Ptak,

6.Michał Ptaszyński,

7.Damian Radoła,

8.Leszek Węcłaś


RZYCZKOWO

Wybory odbyły się dnia 14.03.2019 r.

Frekwencja: w zebraniu wzięlo udział 26 osób, co stanowi ok. 25% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem został ponownie Piotr Hądzlik (nie było innych kandydatów).

Skład Rady Sołeckiej:

1. Mariusz Hądzlik,

2. Andrzej Kałużny,

3. Tomasz Siecla,

4. Arkadiusz Śmierzchała,

5. Franciszek Wachowiak.


ROSZKOWO

Wybory odbyły się dnia 13.03.2019 r.

Frekwencja: w zebraniu wzięło udział 55 osób, co stanowi ok. 26 % wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem został ponownie Mirosław Śmierzchała (nie było innych kandydatów).

Skład Rady Sołeckiej:

1.      Emil Juskowiak,

2.      Tomasz Kołata,

3.      Janusz Łysikowski,

4.      Mateusz Murawa,

5.      Waldemar Niedźwiecki,

6.      Hubert Sworowski,

7.      Piotr Szalkowski,

8.      Arkadiusz Szwarc,

9.      Waldemar Wosiński.


ROZSTĘPNIEWO

Wybory odbyły się dnia 12.03.2019 r.

Frekwencja: w zebraniu wzięło udział 27 osób, co stanowi ok. 14% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem został ponownie Roman Jaszczak (nie było innych kandydatów).

Skład Rady Sołeckiej:

1. Kamil Łukowski,

2. Barbara Nowak,

3. Hubert Siecla,

4. Jerzy Strugała.


DŁOŃ

Wybory odbyły się dnia 05.03.2019 r.

Frekwencja: w zebraniu wzięły udział 83 osoby, co stanowi ok. 17% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem została Lucyna Maćkowiak (nie było innych kandydatów, w głosowaniu nie brał udziału dotychczasowy sołtys, oddano 54 głosy "za", 29 głosów "przeciw" wyborowi Lucyny Maćkowiak na Sołtysa wsi Dłoń)

Skład Rady Sołeckiej:

1. Marcin Cichowlas,

2. Natalia Frycz,

3. Izabela Plewa,

4. Paweł Robaszyński,

5. Maciej Stanisławiak.


WOSZCZKOWO

Wybory odbyły się dnia 01.03.2019 r.

Frekwencja: w zebraniu wzięło udział 28 osób, co stanowi ok. 32% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem została ponownie Maria Fórmanowska (nie było innych kandydatów).

Skład Rady Sołeckiej:

1. Dawid Domagała,

2. Ewelina Idczak,

3. Wioletta Szymańska.


NIEMARZYN

Wybory odbyły się dnia 28.02.2019 r.

Frekwencja: w zebraniu wzięło udział 68 osób, co stanowi ok. 21% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem została ponownie Janina Kryś  (nie było innych kandydatów).

Skład Rady Sołeckiej:

1. Andrzej Gandecki,

2. Adam Jankowiak,

3. Mariusz Mikołajczak,

4. Edwin Pawlicki,

5. Marzena Samól,

6. Maciej Siecla,

7. Dariusz Sobota,

8. Halina Sprutta,

9. Bożena Zaremba.


OCZKOWICE

Frekwencja: w zebraniu wzięło udział 47 osób, co stanowi ok. 24% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem została ponownie Joanna Kempa (nie było innych kandydatów).

Skład Rady Sołeckiej:

  1.Ernest Jesiak,

  2. Maria Krzyżosiak

  3. Waldemar Krzyżosiak,

  4. Kinga Pyszniak,

  5. Justyna Stefaniak,

  6. Barbara Sztachetka

  7. Justyna Waścińska

  8. Przemysław Wujczak,

  9. Wiesława Wujczak


TOPÓLKA

Wybory odbyły się dnia 20.02.2019r.

Frekwencja: w zebraniu wzięło udział 14 osób, co stanowi ok. 28% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem została ponownie Monika Szydłowska (nie było innych kandydatów).

Skład Rady Sołeckiej:

1. Bartłomiej Dorsz,

2. Danuta Stefaniak,

3. Irena Sztulpa,

4. Małgorzata Sztulpa,

5. Iwona Wojciechowska.


KONARY

Wybory odbyły się dnia 19 lutego 2019 r.      

Frekwencja: w zebraniu wzięło udział 79 osób, co stanowi ok. 9 % wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem został Andrzej Antkowiak (nie było innych kandydatów, w głosowaniu nie brał dotychczasowy sołtys).

Skład Rady Sołeckiej:

1. Karol Broda,

2. Beata Kaczmarek,

3. Ireneusz Kaczmarek,

4. Wojciech Ławniczak,

5. Maria Kałuża,

6. Piotr Matuszak,

7. Honorata Mencel,

8. Monika Mikołajczak,

9. Dariusz Nowakowski. 

Skład Komisji Rewizyjnej:

1.      Urszula Dupiczak,

2.      Regina Olejniczak,

3.      Jakub Skupin.


ROSZKÓWKO

Wybory odbyły się dnia 18 lutego 2019 roku

Frekwencja: w zebraniu wzięło udział 39 osób, co stanowi ok. 34% wszystkich mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Sołtysem został ponownie Marcin Stachowiak (nie było innych kandydatów).

Marcin Stachowiak uzyskał 35 z 39 oddanych głosów.

Skład Rady Sołeckiej:

1. Alicja Dudkiewicz,

2. Grażyna Nowicka,

3. Kazimierz Stachowiak,

4. Dariusz Szymczak.