Opublikowano 29 sierpnia 2019

Dożynki Powiatowe 2019 !

Dożynki Powiatowe 2019 ! - zdjęcie

Tegoroczne Dożynki odbyły się 24 sierpnia br., a ich gospodarzem była Gmina Rawicz. Tradycyjnie Święto Plonów rozpoczęło się mszą świętą o godz. 13.30 w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli. Po jej zakończeniu odbył się przemarsz korowodu dożynkowego na teren parku przy Domu Kultury, któremu towarzyszyła miejskogórecka Orkiestra Dęta. W uroczystościach udział wziął Zastępca Burmistrza Miejskiej Górki – Adam Bandura.

Oficjalna część dożynkowa rozpoczęła się od hymnu, po którym głos zabrali gospodarze – Burmistrz Gminy Rawicz Grzegorz Kubiak i Starosta Rawicki Adam Sperzyński. Obaj włodarze podkreślali istotę obchodów Święta Plonów oraz ważności chleba, który codziennie znajduje się na naszych stołach dzięki ciężkiej pracy rolników. Nie zabrakło także tradycyjnego obrzędu przygotowanego przez Stowarzyszenie Zespołu Regionalnego „Wisieloki” z Szymanowa.

Z naszej gminy dożynkowe wieńce otrzymali: Państwo Bożena i Roman Brodowie oraz Halina i Marian Rapiorowie.

Chwilę po godzinie 16.00 rozpoczęła się część artystyczna dożynek. Na scenie zaprezentował się m.in. zespół Łobuzy. Całość zakończyła się zabawą taneczną przy muzyce zespołu Woo Boo Doo.

Fot. Starostwo Powiatowe w Rawiczu